ГЕРБ-Варна излезе с остър коментар по повод думи на кмета Благомир

...
ГЕРБ-Варна излезе с остър коментар по повод думи на кмета Благомир
Коментари Харесай

ГЕРБ-Варна остро срещу кмета Коцев

ГЕРБ-Варна излезе с остър коментар във връзка думи на кмета Благомир Коцев, касаещи безплатното пътешестване в градския превоз.

Публикуваме мнението без редакторска интервенция:

Каква е повода безплатните карти за пътешестване в градския превоз за възпитаници, пенсионери и хора с увреждания във Варна да се раздават без издадена заповед на кмета на общината Благомир Коцев, питат общинските съветници от ГЕРБ. Безхаберие, немарливост, непознаване на процедурата или нещо друго е попречило на Коцев да работи съгласно наредбата за пътешестване в публичния превоз!

От ГЕРБ прецизират, че последната кметска заповед за преференциални условия на пътешестване е издадена през 2022-ра година.

Което на процедура значи, че след решението на ОбС-Варна от месец май, 24-та година, нова заповед не е издавана, не е оповестена или от общинската администрация просто не знаят, че такава би трябвало да има.

Липсата на заповед на кмета на общината е една от аргументите за опашките пред гишетата за издаване на безплатните карти, на които възрастни хора и деца чакат с часове!

Общинските съветници от ГЕРБ-Варна се базират на член 19 от Наредбата за реда и изискванията за пътешестване в публичния превоз на Община Варна, съгласно който:

Редът и изискванията за издаване на абонаментни карти за пътешестване на преференциални цени в публичния превоз на територията на община Варна и отговорностите на обособените структурни единици, включени в процеса на издаване и отчитане, са избрани в Процедура за издаване на абонаментни карти за пътешестване на преференциални цени в публичния превоз на територията на община Варна, одобрена със заповед на кмета на община Варна.

Къде е заповедта на Коцев, питат от ГЕРБ и напомнят, че по предложение на тяхната група през май, 2024 година Общински съвет реши учениците, пенсионерите и хората с увреждания във Варна да пътуват гратис с градския превоз от 1 януари 2025 година

На сесията през май съветниците от ПП-ДБ гласоподаваха срещу безплатния превоз за най-уязвимите ни съграждани (вижте протокола)

А през месец декември администрацията на Коцев се опита да анулира решението за безвъзмезден превоз.

Днес същите хора се пробват да внушат на варненци, че надали не те са предложили гратис пътешестване за най-нуждаещите се! Дори имат наглостта да го акцентират като свое достижение!

Кметът Благомир Коцев още веднъж заблуждава варненци посредством профила си във Facebook! Безплатният превоз бил негова " фантазия “?!

Защо тогава неговите хора гласоподаваха срещу?!

Защо той персонално се опита да анулира решението?!

Въпроси без отговори.

Наглостта на ПП-ДБ като ръководещи на Варна е бездънна!
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР